Welcome, Guest. Please login or register.

Author Topic: Caut hosting  (Read 2045 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline x.uereb

• Hero Member
  • Don`t think, just do it!
    • View Profile
Re: Caut hosting
« Reply #15 on: July 30, 2013, 09:54:41 AM »
Eu iti recomand hostico. Am luat planul SEO II si mi s-a triplat traficul in aproximativ 2 saptamani.

Am si pe godaddy, si acolo am pagespeed si toate bullshiturile, dar nu merge ca aici. In plus, aici cei de la suport te ajuta cu absolut orice, si asta imediat, nu timp de raspuns 12/24/48 ore ca la majoritatea firmelor mari din afara chiar si Romania.

ArenaWeb

« Reply #15 on: July 30, 2013, 09:54:41 AM »

Offline play

• A State of Trance
  • Hero Member
  • Bagati mare la minusuri, stiu ca puteti!
    • View Profile
    • Muzica Noua
« Reply #16 on: July 31, 2013, 01:12:06 AM »
iti recomand xservers.ro clausweb cand am facut un trafic de 10 20 k a murit CPU de pe dedicatele lor de 32 gb :)) ram cu SSD asa ca iti recomand cu mare caldura xservers.ro !
Da, 20k pe shared, minte cu numere sub 10k te rog.

Offline dedis

• Bautor de rachiu
  • Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #17 on: July 31, 2013, 11:23:14 PM »
Iti recomand mxhost.

Offline Ionut90

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #18 on: August 04, 2013, 01:13:30 PM »
Recomand NewHost.ro am hosting de 1an de iei. Sunt The Best ;) Support foarte rapid
Preturile sunt foarte mici ;) Numa Bine

Offline wuf.ro

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #19 on: August 04, 2013, 02:13:12 PM »
Am si eu nevoie de un hosting bun pentru un site de tutoriale photoshop si design web ... prin bun ce inteleg eu ar fi sa incarce repede paginile ... imi poate recomanda cineva vreun hosting din experienta personala ?
Depinde de mai multi factori incotro trebuie sa iti indrepti alegerea: Tutorialele le incarci pe youtube si pe pui cu cod embed? Ce buget ai? Carui public i se adreseaza siteul(din ce tara)?
Aceasta este o pagina de facebook a unui site de jocuri gratis cu jocuri foarte dintre cele interesante din online.

Offline danielx

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #20 on: August 05, 2013, 06:07:00 PM »
Despre ClausWeb,

Experienta pozitiva consta in timpul de reactie al transmiterii facturilor proforma si al rezervarii domeniilor.
In rest... n-am fost deloc multumit de ei.
Unul din domenii l-am tinut doar o luna la ei, caci mereu aveam probleme.
Alt domeniu il am si acum, insa nu folosesc decat conturile de mail.
Despre astea... functioneaza ca vremea. Ori ninge, ori ploua, ori e soare si canicula.
In plus, cei de la asistenta tehnica sunt varza tocata.

La un moment dat, cand am venit din vacanta anul trecut, am reclamat ca nu pot trimite mailuri, mai exact nu puteam sa raspund la mesajele primite.
Raspunsul lor a fost ca, contul meu a fost blocat, pentru ca trimisesem prea multe mailuri, iar ei se protejeaza antispam. Asta in conditiile in care 2 saptamani nimeni nu se atinsese de calculator, iar conturile de mail fusesera nefolosite.

Dupa lungi certuri cu ei, print sceenuri pe care le trimiteam, iar ei raspundeau total altceva, am reusit sa mai rezist la ei, si sa le mai platesc factura pentru inca un an.

Astazi, cautand pe google un evaluator, am gasit o lista publica cu date de contact.
Am transmis cateva mailuri si am cerut oferte la cativa, dupa care mailurile mi se intorceau ca neexpediate.

Domain ..........ro has exceeded the max defers and failures per hour (5/5 (50%)) allowed. Message discarded.

I-am contactat pe desteptii de la claus si mi-au raspuns ca:

Mon, 5 Aug 2013 12:09:54 - Claudiu Cadar
Sa va explic. Este o eroare temporara, care indica faptul ca se trimit mesaje catre adrese de mail inexistente. Deci se face de undeva spam din contul dumneavoastra.

Daca trimiteti mai multe mesaje, in decurs de o ora, care se intorc cu eroarea failed sau orice alta eroare, cPanel va limita trimiterea.
 De exemplu, in cazul dumneavoastra, daca 50% din totalul mesajelor trimise de pe toate adresele de pe contul dumneavoastra au generat erori (trimise catre adrese inexistente, trimise catre adrese cu quota excedeed, etc) va va fi blocata temporar posibilitatea de a trimite mesaje.

Totul pentru a preveni spamul. Nu este normal ca tot al doilea mesaj trimis sa fie unul cu erori sau catre adrese inexistente.

Le-am explicat ca intr-adevar trimit mesaje unor persoane pe care nu le cunosc, dar pentru a obtine niste informatii si oferte de pret, iar ei mi-au raspuns ca fac SPAM.

Mon, 5 Aug 2013 12:17:00 - Claudiu Cadar
 asteptati sa treaca minutele de blocaj pt. exagerare si pe urma veti putea trimite
 si mare atentie la ce adrese de email mai trimiteti

Dupa o ora, cand mi-au dat drumul la conturile de mail, situatia s-a repetat. Vina mea era ca evaluatorii respectivi ori isi schimbasera adresele, ori website-ul respectiv a pus la dispozitie informatii false, iar eu a trebuit sa-mi stric ziua, pentru ca asistenta tehnica de la Claus e varza.

Mon, 5 Aug 2013 12:09:54 - Claudiu Cadar
 din pacate este o masura de securitate pt. a prevenii spam-ul
 nu e normal sa trimiteti email-uri la adrese inexistente

Asadar, daca vreti webhosting pentru o companie, NU ALEGETI CLAUS. S-ar putea sa nu puteti trimite oferte sau sa cereti oferte de la societati pe care le gasiti pe net, in cazul in care aveti 5 refuzuri de la parteneri care si-au schimbat adresele de mail.
SERVICII IEFTINE, CALITATE PE MASURA. NU CLAUSWEB

danielX

Offline preda adelin

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #21 on: August 08, 2013, 10:12:56 AM »
macosoft.ro
am facut peste 20 de situri p gazduire de la ei si nu am avut niciodata probleme

Offline telimp

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #22 on: August 08, 2013, 02:22:47 PM »
eu am un server la dedicatserver.ro, suport ok ( cu toate ca spun ca nu ofera management isi dau silinta si raspund la tickete)

Offline webhost1

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #23 on: December 04, 2017, 08:41:26 PM »

Daca sunteti interesati de o oferta de Hosting sau echipamente IT putem sa va ajutam in ambele cazuri si suntem deschisi pentru orice tip de colaborare.
Pentru toate comenzile noi de dedicat server,  Hosting  acorda reduceri pentru primele 6 luni din contractul de hosting.
Pentru a beneficia de reducere cand efectuati comanda, va rugam sa scrieti in rubrica "
Reteaua full impreuna cu protectia DDOS si hardware Firewall asigura protectia infrastructurii si implicit a serverelor si serviciilor impotriva atacurilor informatice.
https://webhost1.ro/
Tel: 0371.782.303 E-mail: [email protected]