Welcome, Guest. Please login or register.

Author Topic: Eashop si firma lui hostingfuze.net  (Read 3091 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline snyperul

• Hero Member
  • Nu te baga in seama daca nu stii tema.
    • View Profile
    • Microjoburi online
Eashop si firma lui hostingfuze.net
« on: October 23, 2013, 07:56:27 PM »
Deci are o firma de tot ...... nu mai spun cum  ( caderi de server si multe altele )  dar nu conteaza asta .
Am peste 10 printuri cu caderile si email-uri trimise catre firma.
Am cerut bani inapoi  la doar 2 zile dupa plata lunara (a 2a)  nu a vrut am deschis disputa la PayPal a incercat sa ma mituiasca  dand ramburs doar jumatate din suma ( categoric am refuzat ) a ramas disputa deschisa.
Tot i-am lasat email-uri  a zis ca i-mi da bani in balanta contului , i-am zis ca nam ce face cu ei acolo ca nu vreau sa mai continui mi-a ajuns caderea asta.
Acum adaugand si celelate  imagini in postul de aici cu vps al lui  la inchis si m-am trezit cu PM de cazi pe jos  ( Atentie Interzis minorilor )
Uitati-va si voi cum vorbeste un Administrator de hosting cu  clientii sai  vedeti foto :
Microjoburi online
Instrumente seo utile
<a rel="external" href="https://hitleap.com/by/SNYPERUL">HitLeap - Traffic Excha

ArenaWeb

Eashop si firma lui hostingfuze.net
« on: October 23, 2013, 07:56:27 PM »

Offline gogule

• Hostimm.com
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • Daca iti este lene, atunci plateste.
    • View Profile
    • Immdomain
Re: Eashop si firma lui hostingfuze.net
« Reply #1 on: October 23, 2013, 08:10:58 PM »
Userul @Eashop tocmai a fost Banat pentru 3 zile, la alt topic.
Te rog sa prezinti dovezile la acuzele care le aduci.
print plata, discutii, etc.
Voi sterge topicul si te voi sanctiona daca nu le postezi in cel mult 24 de ore.

Voie buna.

Offline snyperul

• Hero Member
    • View Profile
    • Microjoburi online
« Reply #2 on: October 23, 2013, 09:04:14 PM »
Aveti mai jos plata  , cum a incercat sa-mi dea inapoi jumatate,  emailurile trimise de mine se vede in mare in dreptul fiecaruia  ce am trimis sa nu le mai deschid detaliat
Plata este facut a de pe 15.

Mai aveti dovezi si aici : http://www.arenaweb.ro/hosting-design-servicii/vps-windows-21877/
« Last Edit: October 24, 2013, 11:35:02 AM by snyperul »
Microjoburi online
Instrumente seo utile
<a rel="external" href="https://hitleap.com/by/SNYPERUL">HitLeap - Traffic Excha

Offline NWThemes

• @CSSMFC
  • Hero Member
  • Do not disturb
    • View Profile
    • GraficBox -  Romania
« Reply #3 on: October 23, 2013, 10:04:04 PM »
La astfel de "afaceri" stam superb.... cei mai prosti "afaceristi" ... Servicii aparute dupa ploaie?
*Link Removed*
*Link Removed*
 *Link Removed*

Offline gogule

• Hostimm.com
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • Daca iti este lene, atunci plateste.
    • View Profile
    • Immdomain
« Reply #4 on: October 23, 2013, 10:53:32 PM »
Scuze de offtopic.

Legat de refund. Saptamana trecuta cineva a transferat niste domenii la mine. La 2 zile s-a rasgandit si a cerut refund. I-am zis sa inchida transferul si la cateva zile i-am returnat banii.
Sunt cazuri unde se pot returna si cazuri cand nu se poate. spre exemplu cand cumperi un domeniu. Odata cumparat, nu ai ce face si banii nu ii mai primesti inapoi.

Daca ai o politica de refund trebuie sa o repecti, fie ca iti place sau nu.
In 90% din cazuri de vina e clientul. Incearca sa ruleze pe un shared zeci de site-uri cu toate pluginurile posibile. In acest caz nu e de vina firma ci clientul si refund nu se face.

Cand cumperi un produs nu te uita numai dupa pret, asa cum fac 99% din cei care cumpara hosting.
Daca o firma iti ofera la un cont shared resurse de vps sau la un vps resurse de dedicat la un pret de rahat, atunci cu siguranta e teapa.
Nu e vina nimanui ca ai fost "prost". Prostia sau "Nu am stiu", nu este o scuza.

Nota:
cele scrise mai sus nu are legatura cu topicul si cei 2 useri implicati.

Offline amourdejour

• Important nu e de cate ori cazi, ci de cate ori te ridici.
  • Hero Member
  • Senator. Dentist. Writer.
    • View Profile
    • Articole de calitate la preturi ieftine
« Reply #5 on: October 23, 2013, 11:09:07 PM »
Scuze de offtopic.

Legat de refund. Saptamana trecuta cineva a transferat niste domenii la mine. La 2 zile s-a rasgandit si a cerut refund. I-am zis sa inchida transferul si la cateva zile i-am returnat banii.
Sunt cazuri unde se pot returna si cazuri cand nu se poate. spre exemplu cand cumperi un domeniu. Odata cumparat, nu ai ce face si banii nu ii mai primesti inapoi.

Daca ai o politica de refund trebuie sa o repecti, fie ca iti place sau nu.
In 90% din cazuri de vina e clientul. Incearca sa ruleze pe un shared zeci de site-uri cu toate pluginurile posibile. In acest caz nu e de vina firma ci clientul si refund nu se face.

Cand cumperi un produs nu te uita numai dupa pret, asa cum fac 99% din cei care cumpara hosting.
Daca o firma iti ofera la un cont shared resurse de vps sau la un vps resurse de dedicat la un pret de rahat, atunci cu siguranta e teapa.
Nu e vina nimanui ca ai fost "prost". Prostia sau "Nu am stiu", nu este o scuza.

Nota:
cele scrise mai sus nu are legatura cu topicul si cei 2 useri implicati.
ai dreptate gogule, dar mai e si o chestie ... eu cand vad o firma de host cu servere dedicate la 16 euro pe luna imi pun semne de intrebare.
cine foloseste tehnologie moderna, utilitatile cele mai noi isi permit sa ofere asemenea preturi. eu platesc pentru vps-uri sume mai mari de cateva ori decat 16 euro. dar am parte de calitate si de suport de calitate.
pentru articole de calitate: http://www.arenaweb.ro/vand/content-writer-26599/

<b>Sincer, daca scopul tau in viata e sa ma "minusezi" ... atunci te compatimesc si mi-e mila de tine. fie ai o viata atat de plictisitoare incat nu ai ce face, fie esti doar un looser fustrat si invidios</b>

Offline danny37ro

• Sr. Member
    • View Profile
    • Semnificatia numelui
« Reply #6 on: October 23, 2013, 11:37:30 PM »
pentru 8 dolari atata caz, nu inteleg de ce nu a returnat banii imediat si gata; ce atatea discutii si nervi pentru o suma asa de mica.
eu asa as fi procedat in locul lui.

Mintea nu-i un vas care sa fie umplut, ci un foc care trebuie intretinut.
Citeste totul despre Semnificatia numelui

Offline snyperul

• Hero Member
    • View Profile
    • Microjoburi online
« Reply #7 on: October 24, 2013, 11:34:02 AM »
pentru 8 dolari atata caz, nu inteleg de ce nu a returnat banii imediat si gata; ce atatea discutii si nervi pentru o suma asa de mica.
eu asa as fi procedat in locul lui.

Cred ca nu-i mai avea nici pe aia in Paypal de aia :)) . Orice firma ar face asa dar na asta este o "firma mare "
Oricum pentru  asta  deja pierde mult mai mult decat am pierdut eu, o sa-i fac  o reputatie "buna" peste tot unde intalnesc HOSTINGFUZE.NET
« Last Edit: October 24, 2013, 01:04:50 PM by snyperul »
Microjoburi online
Instrumente seo utile

Offline play

• A State of Trance
  • Hero Member
  • Bagati mare la minusuri, stiu ca puteti!
    • View Profile
    • Muzica Noua
« Reply #8 on: October 26, 2013, 05:21:01 PM »
Nu inteleg de ce va complicati cu asa zisele "firme" aparute peste noapte, luati de la cei mai mari si cei mai cu experienta, nu de la astia... cu banii aia luai lejer un pachet super bun de la clausweb sau hostico.

Offline snyperul

• Hero Member
    • View Profile
    • Microjoburi online
« Reply #9 on: October 26, 2013, 05:23:11 PM »
Nu inteleg de ce va complicati cu asa zisele "firme" aparute peste noapte, luati de la cei mai mari si cei mai cu experienta, nu de la astia... cu banii aia luai lejer un pachet super bun de la clausweb sau hostico.
Eu am vrut vps vindows sa rulez un amarat de programel pe el.
Microjoburi online
Instrumente seo utile