Welcome, Guest. Please login or register.

Author Topic: Moderator ArenaWeb TEPAR  (Read 4129 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CosminAdry

• Jr. Member
  • **
  • Nothing ... Just ME
    • View Profile
Moderator ArenaWeb TEPAR
« on: December 02, 2013, 01:38:16 AM »
In urma cu cateva ore am postat pe forum ca am nevoie de un cunoscator wordpress , ulterior am fost contactat de un moderator al acestui forum zis Gogule - id messenger hostimm.
Am avut rugamintea sa ma ajute cu un scrip deja existent sau sa imi ofere altul ( pentru ambele variante pretul era de 10 euro ) i-am spus ca paypal este gol (defapt este limitat avand in el 40 si ceva euro ) m-am oferit sa ii platesc prin transfer bancar nici un fel de problema - ( Transfer bancar in afara tarii )
Dupa ce am platit i-am oferit respectivului datele de ftp ale contului ( surpriza nu se conecteaza ftp-ul )
El sustinea sus si tare ca are ban de la firma de hosting - firma de hosting spunea ca nu are ban si ca ar fi indicat ca el sa verifice datele introduse ca nu cumva sa fie scrise eronat.
Individul imi ofera un prinscreen eronat, i-am explicat adresa sa nu treaca ftp.website.com ci simplu website.com, Raspunsul lui ( cred ca stiu sa ma conectez intr-un ftp ) - Domnule gogule nu prea stii sa te conectezi intr-un ftp , la multe rugaminti am contactat cativa prieteni care culmea toti au reusit sa intre in contul de ftp tocmai el nu.
Timp de aproximativ 40 de minute l-am rugat sa imi ofere team w sa il corectez chiar eu daca este nevoie. ( El nu si nu si nu si nu ca el nu foloseste asa ceva si nu are degand sa o faca - Mai pe scurt il durea in 14 ) Ulterior dupa circa 40 de minute imi ofera un alt prinscreen in care el sa conectat in ftp - dar l-am rugat sa imi ofere un prinscreen de la filezila cu datele pe care le-a introdus la logare ( sa ii dovedesc ca nu sunt aceleasi cu ce tot incerca el sa ma prosteasca la inceput ) A refuzat vehement cu toate ca eu i-am oferit un prinscreen cum se face la filezila ...
Voi atasa discutia cu el , si trageti singuri voi concluzile.
Costuri: Comisionul de 9 lei pentru transfer in afara tari ( pe care l-am pierdut ) + taxa de anulare a plati sa imi pot recupera banii. ( Tin sa precizez ca ma oferisem si ii platisem aproximativ 23 de euro - pentru ca banca sa ia toate comisioanele de la mine )
Voi oferii si prinscreen-urile oferite de domnul Gogule.
Pe aceasta cale rog ca domnul Gogule sa nu mai fie moderator ci chiar banat , pentru ca isi bate joc de timpul + banii utilizatorilor acestui forum cand el ar trebui sa fie exemplu.
Link-urile oferite cu prinscreen de la el sunt urmatoarele:
hostimm (02.12.2013 00:21:53): http://prntscr.com/282hpb
hostimm (02.12.2013 00:33:23): http://prntscr.com/282ldw
hostimm (02.12.2013 01:15:54): http://prntscr.com/282xps
Discutia este atasata unu-i document text. ( Au fost sterse datele de ftp din discutie. )
Rpg utilizatorii de pe acest forum si ceilalti moderatori sa traga concluzia.

Naruto9 : Īnainte de lămurirea problemei ai 10% avertizare pentru că inițial ai postat acest topic īn altă categorie necorespunzătoare !
« Last Edit: December 02, 2013, 02:17:49 AM by Naruto9 »

ArenaWeb

Moderator ArenaWeb TEPAR
« on: December 02, 2013, 01:38:16 AM »

Offline gogule

• Hostimm.com
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • Daca iti este lene, atunci plateste.
    • View Profile
    • Immdomain
Re: Moderator ArenaWeb TEPAR
« Reply #1 on: December 02, 2013, 01:40:18 AM »
De aici a plecat totul.
http://www.arenaweb.ro/wordpress/caut-programator-wordpress/msg148522/#msg148522

I-am dat un mesaj sa imi spuna mai multe detalii. Dupa cateva schimburi de mesaje a intrat pe YM, a zis ca nu are skype.

Mi-a spus ca are un script de Content locker care vrea sa-l puna la el pe host. I-am spus ca il pot ajuta pentru suma de 10 euro. Nu i-am spus ca vand eu acest script, ci ca am vandut acum cateva zile un script asemanator pentru 5 euro.  El a spus ca il cumparare de la cineva cu 70 ron, la care eu am zis ca este foarte mult.
In fine.
http://prntscr.com/2837vx
Nu putea sa faca plata prin paypal, pentru ca nu stia parola si datele de recuperare. M-am oferit sa-l ajut. Dupa cateva minute i-am activat contul paypal, care era limitat cu multe plati Cancel. Asta mi-a dat de banuit dar am continuat.
aici print de la paypal
http://i.imgur.com/VNxnGb7.png

Cand am vazut ca nu poate plati prin paypal, am zis Nu initial ca nu are rost sa faca un transfer bancar pentru 10 euro.
Dupa cum vedeti din discutia atasata, el este cel care a insistat.
Intr-un final accepta plata prin transfer bancar. El se ofera sa plateasca 15 euro pentru a acoperi si comisioanele.

Imi trimite dovada ca a trimis banii.

Mi-a dat datele ftp. Am incercat sa ma conectez la ftp dar nu functiona. Am folosit atat Total Commander cat si FileZilla Client
Incercare conectare cu Total commander  nereusita
http://prntscr.com/282hpb
Incercare conectare cu FileZilla nereusita
http://prntscr.com/282j70
http://prntscr.com/282y9c

De aici a inceput toate amenitarile de genul ca sunt tepar, ca m-am vazut cu banii si alte tampenii de genul acesta.
Degeaba am incercat sa-i explic ca am primit Ban de la host pentru incercari nereusite, ca acesta nu intelegea. Imi tot spunea ca are in lista pe unul de la despregazduire si ca nu am Ban pe ip.
Am incercat sa accesez si site-ul fara succes.
http://prntscr.com/282ldw
http://prntscr.com/282lq3

Apoi am spus sa imi dea datele de la cpanel. A spus ca nu are Despregazduire nu i-a oferit cpanel la cont.
Tastati si voie aceasta adresa sa vedeti ca are: www.social-funny.com/cpanel
Ma tot stresa sa intru cu TeamW sa ii vad ca functioneaza . I-am spus ca nu folosesc sau lucrez cu asa ceva. Mai tare a inceput sa spuna ca sunt tepar.

Deaja ma stresa si la care i-am spus sa anuleze plata. A spus ca nu poate, ca nu are aceasta optiune. Dupa ce i-am explicat de cateva ori si i-am aratat ca are aceasta optiune, spune ca o anuleaza, dar pierde 9 ron comisionul. Acesta nu este pierdut daca tranzactia nu a fost efectuata.
http://prntscr.com/282su1

Pana la urma poti sa anulezi sau nu? De fapt poate dar a gasit alta prolema, cea a comisionului.

la 12.15 mi-a expirat Banul si am putu accesa site-ul.
http://prntscr.com/282xps

Iar nu m-a  crezut, ca este o facatorie de a mea.

Nu mai spun limbajul, ca sunt prost, ca nu stiu sa ma conectez la un amarat de ftp si altele.

Acum va las pe voi sa decidezi cum sta treaba. Unde e teapa? Cine a cazut de prost in toata povestea asta ? el sau eu? Cred ca eu.

Nici macar un multumesc nu a spus ca i-am reactivat contul paypal.

Nu am verificat sa vad daca a postat intreaga discutie, dar daca este toata, atunci o sa vadati seama.

Voie buna.

Update:
Se pare ca nu ai postat intreaga discutie.
Voi posta eu toata discutia de la inceput pana la final.
Nota: Unele datele personale au fost sterese. Ne razboim pe aici, dar  fara date personale.

« Last Edit: December 02, 2013, 02:22:00 AM by gogule »

Offline CosminAdry

• Jr. Member
  • **
  • Nothing ... Just ME
    • View Profile
« Reply #2 on: December 02, 2013, 02:23:19 AM »
Referitor la acele plati cancel de pe paypal
Sunt provenite de la ppay.ro incercam sa imi reincarc cartela telefonica si impreuna cu baiatul acela incercam toate posibilitatile sa pot platii pana cand contul meu a devenit limitat ( din cauza neverificari cardului )
Se poate verifica.
2: Orice tranzactie in anulare sau expediata comisionul nu se mai retrage
3: Eu mi-am pierdut si timpul si banii.

Offline gogule

• Hostimm.com
  • Global Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
    • Immdomain
« Reply #3 on: December 02, 2013, 02:25:51 AM »
Din pacate minti. La una din platit spune asa: Nu se accepta refund la paltile executate. Presupun ca ai dat cancel sau ai facut contestatie si nu ti-au dat banii.

Cand am vazut contul paypal, mi-am dat seama ca ceva nu e ok. Se vede si in discutie ca te-am intrebat la un moment dat.
« Last Edit: December 02, 2013, 02:29:15 AM by gogule »

Offline CosminAdry

• Jr. Member
  • **
  • Nothing ... Just ME
    • View Profile
« Reply #4 on: December 02, 2013, 02:43:15 AM »
Inainte de a vorbi domnule gogule verifica sursa
1: Pot pune la dispozitie discutia cu firma ppay pentru care am dat cancel pentru ca ei imi dadeau requesturi LA CEREREA MEA sa le pot platii si tot primeam erroare ( domnule google te invit la domni de la ppay - sau iti iau eu chiar conversatia cu ei - Inainte de a spune ceva mai verifica )
2: Inc ontul meu de paypal exista aprox 40 de plati primite ( nu am primit nici o disputa )- si aproximativ 22 de plati ( la care nu am facut nici o disputa )
3: Printscren-urile oferite de moderatorul gogule eu nu le-am primit niciodata pe messenger ( nu au data - nu au nimic - ceea ce inseamna ca sunt facaturi ordinare facute dupa ce ai vazut postul pe arena web ) ( doar unele din prinscreen-uri )
4: prinscreen contul meu de paypal http://s30.postimg.org/4sovrqjqp/printpaypal.jpg
5: Rog solutionarea cazului cat mai repede si scoaterea din functie a moderatorului gogule pentru a nu mai duce de nas si pe alti.
6: Domnule Gogule nu incerca sa te mai scotii ... pentru ca nu ai cum
Faptele vorbesc de la sine , rog ceilalti moderatori sa evite relatia de prietenie , cumetrie si pile si a lua decizia corecta in cazul acesta.
7: Eram intrebat in pm de gogule ce urmaresc cu acest post ii raspund aici
a) eu mi-am pierdut 5 ore din timpul meu cu vorbele tale
b) mi-am pierdut o suma de banii pentru anulare tranzactie si comisione ce nu sunt returnabile ( suma mica sau mare nu are importanta sunt banii mei munciti pe ei)
c) Atunci cand te inhami la un drum il duci la capat nu te opresti in mijlocul drumului.
d) toate lucrurile de mai sus.

Offline gogule

• Hostimm.com
  • Global Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
    • Immdomain
« Reply #5 on: December 02, 2013, 02:53:08 AM »
Daca te uiti in discutia postata de mine, o sa gasesti toate printurile. De unde crezi ca le-am luat. Si da, mai am printuri destule. Asa fac eu cand ceva mi se pare suspect, imi iau masuri de siguranta.

Offline CosminAdry

• Jr. Member
  • **
  • Nothing ... Just ME
    • View Profile
« Reply #6 on: December 02, 2013, 02:55:10 AM »
Bine asteptam printuri cu data pe el si ora ... nu printuri fara data si ora ce pot fi facute oricand ;) pentru ca trebuie totusi sa pastram aparentele de oamenii corecti.
In printurile tale cele oferite ulterior nu este data sau ora... sau mai nou printurile nu se mai fac cu data si ora la tine cand iti iei masuri de siguranta?
Eu unu ma opresc din a mai comenta pentru ca nu mai am de ce.
Rog sa se faca dreptate.

Offline mariuselll

• Sr. Member
    • View Profile
    • Filme Online
« Reply #7 on: December 02, 2013, 03:29:57 AM »
CosminAdry nimeni nu poaste zice ca nu e adevarat ce zici dar nici ca e adevarat da e cam foarte greu de crezut ca cineva ca gogule sa fie TEPAR. Din cate am vazut , am citit gogule a ajutat pe foarte multa lume si nimeni nu s-a plans pana acuma. si daca ai intreba pe cineva de pe acest forum ai vedea ca toata lumea il recomanda asa ca  0-1 pt gogule din partea mea.

Offline gogule

• Hostimm.com
  • Global Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
    • Immdomain
« Reply #8 on: December 02, 2013, 04:16:29 AM »
adaug print la toata discutia. In acest fel va fi mai usor de citit.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Restul voi adauga imediat ce imi permite timpul. Poti gasi intreaga discutie in format text atasata de mine.
http://www.arenaweb.ro/abuzuri/moderator-arenaweb-tepar/?action=dlattach;attach=2484

Offline asd

• Hero Member
    • View Profile
« Reply #9 on: December 02, 2013, 05:16:31 AM »
Ma bag si eu putin in discutie. Eu sunt cel care ia pus scriptul pe site.

Code: [Select]
9:39:13 PM shopstorethree: i+am dat la unu pe el 70 de lei
9:39:39 PM hostimm: cum dracu aruncati asa banii
Eu nu i-am cerut atat, i-am cerut 6 euro pp, el sa oferit sa ofere 15 e transfer bancar.

Code: [Select]
9:40:57 PM shopstorethree: pai mai dau de el....
 9:41:03 PM shopstorethree: am dat la buzzuri de azi dimineata de mi-a iesit ochii
La 6 seara mi-ai trimis PM pe forum si m-ai intrebat daca ma pricep la WP, deci nu aveai cum sa imi dai buzzuri de dimineata.

Da, am gresit. Am uitat sa pun permalink-ul in scriptul de share, aici recunosc ca am gresit, dar daca verificai totul la final cand ti-am spus eu, nu se mai ajungea aici pentru ca observai problema si o rezolvam atunci pe loc.

Eu nu am vrut sa dau teapa in niciun caz, pur si simplu am gresit (stiu ca nu se deschidea popup cand dadeai pe distribuie si am modificat permalinkul cu google.ro, de test, si l-am uitat asa), am mai lucrat cu utilizatori de pe acest forum si pot sa confirme ca nu am dat si nici nu mi-a trecut prin gand sa dau tepe.

Banuiesc ca si transferul catre mine l-ai anulat, daca da, atunci o sa te rog frumos sa stergi si scriptul meu de pe site.

Inca o data, imi cer scuze pentru ca toata treaba a plecat de la mine.

Administrez *Link Removed* si *Link Removed* *Link Removed*

Offline cip200

• Hero Member
  • Cine are cascaval, e fericit!!!
    • View Profile
    • Freelancer!
« Reply #10 on: December 02, 2013, 08:18:35 AM »
In octombrie, anul trecut, gogule m-a ajutat cu un site. La fel, s-a intamplat, prin februarie-martie, anul asta. Nu mi-a cerut bani. Asa, ca puteti spune orice, despre gogule, dar ca e tepar, e cam exagerat.

Offline Yepuras_Alexandra

• Hero Member
    • View Profile
« Reply #11 on: December 02, 2013, 09:50:21 AM »
Sincer mi se pare o mare gluma , mai ales ca il stiu pe Gogule foarte bine si nu mai zic ca a avut pe timp de un an si mai bine parolele si de la cpanel , host , bloguri , etc si nu mi s-a intamplat niciodata nimic , ba din contra de fiecare data cand a avut ocazia si timp a mai facut ceva care sa ma ajute , sunt ferm convinsa ca  , CosminAdry s-a panicat un pic si de aici totul a decurs aiurea si s-a ajuns la astfel de ofense , sper sa rezolvati aceasta micuta problema pe cale amiabila .

Offline starmaxx

• Reealizez contracost proiecte PHP (pdo) MySql Java HTML
  • Jr. Member
  • **
  • Nr de Contact: 0756323647
    • View Profile
    • Descarca software
« Reply #12 on: December 02, 2013, 10:14:35 AM »
Intru si eu putin pe felie, nu am de castigat sau de pierdut, dar am o rugaminte... Utilizatorul CosminAdry ar trebui aruncat de-aici sa nu se vada, nu stiu daca in locul lui Gogule aveam aceeasi rabdare, deoarece in munca de freelancer ai nevoie de cateva date esentiale {FTP, PhpMyAdmin, eventual username/parola pt conectare in engine} iar acest individ refuza clar sa dea datele care sunt bazice.

Desi am un warn dat chiar de Gogule un pic cam usor, ca si programator este nedreptatit, iar utilizatori ca Cosminu' lu' Peste' ar trebui curatati de aici.
Cred ca un bann permanent ar mai potoli focurile.

Numai bine!
Verifica pagerank ori joaca si tu cateva jocuri online gratuite! sau cauta versuri crestine cu videoclip!

Offline CosminAdry

• Jr. Member
  • **
  • Nothing ... Just ME
    • View Profile
« Reply #13 on: December 02, 2013, 12:53:22 PM »
Aici nu este vorba de cine a facut bine sau cine a facut rau , sau cine a lucrat cu respectivul moderator, nu va mai bagati in discutie pentru ca sustinerea cuiva nu ajuta la nimic. Aici este strict legat de o problema ce trebuie rezolvata, nu are importanta ce a facut inainte. Conteaza ce am patit eu si sa se faca dreptate.

Offline emilascovici

• Hero Member
  • Ce ție nu-ți place,altuia nu-i face.
    • View Profile
« Reply #14 on: December 02, 2013, 01:09:47 PM »
Aici nu este vorba de cine a facut bine sau cine a facut rau , sau cine a lucrat cu respectivul moderator, nu va mai bagati in discutie pentru ca sustinerea cuiva nu ajuta la nimic. Aici este strict legat de o problema ce trebuie rezolvata, nu are importanta ce a facut inainte. Conteaza ce am patit eu si sa se faca dreptate.
Ce zici tu acolo e utopie! IEȘI ACASĂ!