Welcome, Guest. Please login or register.

Author Topic: Moderator ArenaWeb TEPAR  (Read 4157 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zerox

• Sr. Member
  • Fansub-er pe viata!
    • View Profile
    • Anime-Evolution
Re: Moderator ArenaWeb TEPAR
« Reply #15 on: December 02, 2013, 01:44:32 PM »
Copilul lui dumnezeu nu ai dreptul sa-i impui cuiva sa foloseasca time w ca vrei tu sa-i dovedesti ca merge. Daca nici gogule nu stia ce zice ca are a avut firma de host si stie ce face atunci e ceva necurat la mijloc...iar cpanel cu sa spui ca nu ai asa ceva :| e pur ireal cu ti-a zis si gogule ori gazduire iti da asa ceva...De teapa nu-l poti acuza el ti-a zis in nenumarate randuri sa nu trimiti prin banca ca nu-si are rostul, dar tu ai continuat...deci sincer eu nu cred ca ti-a dat o teapa si cred ca tu ai fost prea batut in cap si cum de ai acceptat tocmai ajutorul lu gogule ca si amordejur am vazut ca te-a intrebat despre ce e vorba...undeva e ceva la mijloc...Gogule ti-a explicat clar si raspicat ca el nu foloseste time w dar tu ai tinut-o una si buna pe a ta...Oricum asteptam solutia la asta :).

ArenaWeb

« Reply #15 on: December 02, 2013, 01:44:32 PM »

Offline emilascovici

• Hero Member
  • Ce ție nu-ți place,altuia nu-i face.
    • View Profile
« Reply #16 on: December 02, 2013, 01:49:15 PM »
N-ai ce să mai zici...
@CosminAdry, ai pierdut. Să ai măcar bunu' simț să-ți ceri scuze.

Offline LUCYA

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #17 on: December 02, 2013, 01:56:41 PM »
Baiatul asta Gogule a ajutat atita lume fratilor si acum a ajuns Tepar???? Pur si simplu unii se joaca cu cuvintele! Pai daca Gogule e tepar eu propun sa se inchida acest forum.......... Sa fim seriosi.......... Gogule ramine o mare exceptie de baiat, nu il cunosc nu prea am avut  nevoie de serviciile sale dar sunt atitia pe care ia ajutat..!

Offline amourdejour

• Important nu e de cate ori cazi, ci de cate ori te ridici.
  • Hero Member
  • Senator. Dentist. Writer.
    • View Profile
    • Articole de calitate la preturi ieftine
« Reply #18 on: December 02, 2013, 04:13:34 PM »
Copilul lui dumnezeu nu ai dreptul sa-i impui cuiva sa foloseasca time w ca vrei tu sa-i dovedesti ca merge. Daca nici gogule nu stia ce zice ca are a avut firma de host si stie ce face atunci e ceva necurat la mijloc...iar cpanel cu sa spui ca nu ai asa ceva :| e pur ireal cu ti-a zis si gogule ori gazduire iti da asa ceva...De teapa nu-l poti acuza el ti-a zis in nenumarate randuri sa nu trimiti prin banca ca nu-si are rostul, dar tu ai continuat...deci sincer eu nu cred ca ti-a dat o teapa si cred ca tu ai fost prea batut in cap si cum de ai acceptat tocmai ajutorul lu gogule ca si amordejur am vazut ca te-a intrebat despre ce e vorba...undeva e ceva la mijloc...Gogule ti-a explicat clar si raspicat ca el nu foloseste time w dar tu ai tinut-o una si buna pe a ta...Oricum asteptam solutia la asta :) .

1. amice, sunt amourdejour, nu amourdejur. pune mana pe o carte de gramatica si invata semnele de punctuatie ca se inteleg multe si nu ceea ce vrei tu sa spui.
2. Esti neinformat si nepriceput. eu nu am cpanel nici la vps, nici la vds sau dedicat. cpanel e separat de host, iar pe shared e gratuit pentru ca se foloseste o singura licenta la toti clientii cu shared. cum nu ai avut parte de alt tip de host in afara de shared, nu aveai cum sa stii asta. asa ca mai bine taceai.
3. Eu am avut tangente cu ambele parti si in afara de putina neseriozitate din partea unei parti, alte probleme nu au fost. Eu cred ca unele persoane s-au pripit si nu au avut rabdare ca sa -si rezolve problema intre ei. gen, rufele se spala in familie, nu in public. Si Gogule, si Cosmin sunt oameni inteligenti, doar ca ultimul e cam repezit de felul lui si cam dintr-o bucata.
4. Antitrust, alias MODERATOR, mai vino tu cum veneai candva si da warm la toti care au comentat desi nu erau parti implicate. Asa cum faceai candva. Sau e diferential ...
« Last Edit: December 02, 2013, 04:16:25 PM by amourdejour »
pentru articole de calitate: http://www.arenaweb.ro/vand/content-writer-26599/

<b>Sincer, daca scopul tau in viata e sa ma "minusezi" ... atunci te compatimesc si mi-e mila de tine. fie ai o viata atat de plictisitoare incat nu ai ce face, fie esti doar un looser fustrat si invidios</b>

Offline CosminAdry

• Jr. Member
  • **
  • Nothing ... Just ME
    • View Profile
« Reply #19 on: December 02, 2013, 05:30:58 PM »
Bine punctat , este diferential pentru ca nimeni nu vrea sa creada ca eu sunt ala pacalit in toata ecuatia , si cu treaba nefacuta si am si pierdut bani. COMISIOANELE.

Offline emilascovici

• Hero Member
    • View Profile
« Reply #20 on: December 02, 2013, 05:59:14 PM »
Tu ești senil sau ce-ai? Liniștește-te, nu mai īnrăutăți situația. Poate te alegi și cu ban dacă nu te potolești.

Offline cip200

• Hero Member
  • Cine are cascaval, e fericit!!!
    • View Profile
    • Freelancer!
« Reply #21 on: December 02, 2013, 06:05:47 PM »
Ce e ala diferential?

Copilul lui dumnezeu nu ai dreptul sa-i impui cuiva sa foloseasca time w ca vrei tu sa-i dovedesti ca merge. Daca nici gogule nu stia ce zice ca are a avut firma de host si stie ce face atunci e ceva necurat la mijloc...iar cpanel cu sa spui ca nu ai asa ceva :| e pur ireal cu ti-a zis si gogule ori gazduire iti da asa ceva...De teapa nu-l poti acuza el ti-a zis in nenumarate randuri sa nu trimiti prin banca ca nu-si are rostul, dar tu ai continuat...deci sincer eu nu cred ca ti-a dat o teapa si cred ca tu ai fost prea batut in cap si cum de ai acceptat tocmai ajutorul lu gogule ca si amordejur am vazut ca te-a intrebat despre ce e vorba...undeva e ceva la mijloc...Gogule ti-a explicat clar si raspicat ca el nu foloseste time w dar tu ai tinut-o una si buna pe a ta...Oricum asteptam solutia la asta :) .

1. amice, sunt amourdejour, nu amourdejur. pune mana pe o carte de gramatica si invata semnele de punctuatie ca se inteleg multe si nu ceea ce vrei tu sa spui.
2. Esti neinformat si nepriceput. eu nu am cpanel nici la vps, nici la vds sau dedicat. cpanel e separat de host, iar pe shared e gratuit pentru ca se foloseste o singura licenta la toti clientii cu shared. cum nu ai avut parte de alt tip de host in afara de shared, nu aveai cum sa stii asta. asa ca mai bine taceai.
3. Eu am avut tangente cu ambele parti si in afara de putina neseriozitate din partea unei parti, alte probleme nu au fost. Eu cred ca unele persoane s-au pripit si nu au avut rabdare ca sa -si rezolve problema intre ei. gen, rufele se spala in familie, nu in public. Si Gogule, si Cosmin sunt oameni inteligenti, doar ca ultimul e cam repezit de felul lui si cam dintr-o bucata.
4. Antitrust, alias MODERATOR, mai vino tu cum veneai candva si da warm la toti care au comentat desi nu erau parti implicate. Asa cum faceai candva. Sau e diferential ...

Offline CosminAdry

• Jr. Member
  • **
  • Nothing ... Just ME
    • View Profile
« Reply #22 on: December 02, 2013, 06:38:50 PM »
Rog moderatorii acestui forum sa ofere warn sau ban persoanelor ce nu au fost implicate in subiect.
Nu avem nevoia de parerea nimanui din afara problemei.

Offline emilascovici

• Hero Member
    • View Profile
« Reply #23 on: December 02, 2013, 07:09:39 PM »
Bă copilaș, eu prefer ban, dar măcar știu că am luat ban apărāndu-l pe gogu'. (cred că e valabil pentru toți cei implicați)

Offline danny37ro

• Sr. Member
    • View Profile
    • Semnificatia numelui
« Reply #24 on: December 02, 2013, 07:18:12 PM »
Ce ma bucur ca am fost ocupat in ultimele zile, pentru ca am primit si eu mesaj de la CosminAdry sa-l ajut.
Mintea nu-i un vas care sa fie umplut, ci un foc care trebuie intretinut.
Citeste totul despre Semnificatia numelui

Offline Naruto9

• Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #25 on: December 02, 2013, 08:08:17 PM »
Toti cei care ati intervenit in discutie aiurea primiti avertizare 10% . Cititi regulile inainte de a posta in aceasta categorie !
░▒▓█▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒░

Offline CosminAdry

• Jr. Member
  • **
  • Nothing ... Just ME
    • View Profile
« Reply #26 on: December 02, 2013, 08:10:08 PM »
Pai bun , si nu am inteles ti-am cerut sa o faci gratis? ce relevanta are ce spui tu cu ce se intampla aici?
Rog moderatorii sa ofere warn sau ban celor ce scriu fara sa aibe legatura cu problema de aici.
Rog sa nu se mai stearga posturile

Offline wanted20

• Sr. Member
    • View Profile
« Reply #27 on: December 02, 2013, 08:42:29 PM »
@CosminAdry Eu personal intram si iti stergeam tot de pe hosting, ca toti vreti numai spam (mai ales ca te crezi si buricul pamantului facandu-i pe altii prosti ;) ) :))

Offline gogule

• Hostimm.com
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • Daca iti este lene, atunci plateste.
    • View Profile
    • Immdomain
« Reply #28 on: December 02, 2013, 09:43:25 PM »
Multumesc la toti pentru sustinere si imi pare rau pentru avertiesmentul luat din cauza mea.

Un admin va posta curand  decizia in acest caz.
Topic inchis.

Offline Scobee

• Administrator
  • Full Member
    • View Profile
« Reply #29 on: December 04, 2013, 01:43:33 AM »
1. @amourdejour - CosminAdry a specificat ca are host de la despregazduire, deci logic ei fiind o firma de hosting automat au cpanel pe toate pachetele de hosting, deci nu vad ce legatura au vps-urile/dedicatele fara cpanel in discutie

Anyway, initial pana la postul tau citind post cu post vroiam sa ii ofer lui CosminAdry un ban permanent desi nu imi sta in caracter sa fac lucruri de genul intrucat fiecare om mai are si zile bune si zile proaste

Insa citind postul tau si vazand ca ai colaborat cu ambii si a fost ok sa spunem totusi ca a fost un pic de exces de zel din partea lui CosminAdry in acele momente si lucrurile au scapat de sub control
Totusi, astfel de lucruri nu ar trebui sa se intample. In opinia mea orice utilizator ar trebui sa se gandeasca de 2 ori inainte sa aduca acuze asupra unui moderator, in special cum este gogule
Nu ma refer aici la functie ci la notorietate, in sensul ca ar fi stupid sa se faca de ras in fata intregii comunitati pentru 10e. Asadar, data viitoare ganditi-va si voi daca omul pe care il acuzati de teapa chiar s-ar putea injosi in acel fel pentru un 5-10e

In plus lucrul care mi se pare curios este ca se plange CosminAdry pentru un comision de 9lei cand el s-a oferit sa trimita 15e in loc de 10 pentru taxe, cand i-a dat altui utilizator 70ron in loc de 6e pentru un script ...
Adica dai o gramada de bani in alte parti si te plangi la 3e?

Ma ofer eu sa iti trimit pe paypal acei 3euro fara probleme

In concluzie, nu pot sa trec chiar de tot cu vederea cele intamplate si exces de zel sau nu CosminAdry primeste 15 zile ban pentru aceste acuzatii, asta sper sa serveasca drept exemplu si altor persoane care cateodata se impacienteaza, se panicheaza si incep sa aduca acuzatii false, in acest mod oprindu-l pe colaborator din a-si mai termina treaba pentru simplul fapt ca se duce cheful de munca in asemenea conditii

In rest, spor la toata lumea si desi acest caz a fost rezolvat & no harm done, imi pare rau sa aud de cazuri adevarate de tepe care se intampla pe acest forum :(
Va recomand sa fiti mai atenti, sa aveti discutii mai civilizate, sa folositi paypal-ul acesta fiind mai secure & sa nu va dezumanizati pentru 5e