Welcome, Guest. Please login or register.

Author Topic: Blogdedorna user neserios  (Read 2259 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline l1deN

• Hero
  • Hero Member
  • Hero
    • View Profile
Blogdedorna user neserios
« on: April 04, 2014, 02:46:46 PM »
I-am vândut un cod de reîncărcare, din moment ce nu am fost la prima colaborare, am avut încredere.
La final, îmi este dator ~2 euro, nu ştiu exact suma, deoarece nu mă pot uita la mesaje trimise.
http://postimg.org/image/mb0d0fg9p/

Aici îmi spune că nu are bani, în urmă cu mai mult de 30 de zile, la mesaje private nu-mi răspunde.
http://prntscr.com/36vpkk
Câștiga bani cu siteul tău, CPC sau CPM:
http://www.plugrush.com/?ref=12828

ArenaWeb

Blogdedorna user neserios
« on: April 04, 2014, 02:46:46 PM »

Offline l1deN

• Hero
  • Hero Member
  • Hero
    • View Profile
Re: Blogdedorna user neserios
« Reply #1 on: April 11, 2014, 06:21:55 PM »
După 7 zile nu s-a luat nici o decizie. Salutare lume bună, nu mai păşesc pe arenaweb.
Câștiga bani cu siteul tău, CPC sau CPM:
http://www.plugrush.com/?ref=12828

Offline ForsakeN

• Hero Member
    • View Profile
« Reply #2 on: April 11, 2014, 06:36:35 PM »
Atâta ofuscare pentru 2 euro amărâţi? WTF?!

Offline Naruto9

• Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #3 on: April 14, 2014, 04:56:36 PM »
Nu e vorba de 2€ ci de respect. Vezi tu, și dacă mă păcălești cu 0,01€ fac urât. mai bine mi ceri de bună voie și ții dau decât să încerci să mă păcălești. Urăsc chestia asta.

Userul în cauză a primit PM, dacă nu răspunde în 48 de ore, atunci zboară !
░▒▓█▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒░

Offline blogdedorna2012

• Full Member
  • Hercule
    • View Profile
« Reply #4 on: April 14, 2014, 05:28:20 PM »
Salutare! Întâmplător am intrat pe arenaweb acum câteva minute şi am observat că aveam 3 mesaje noi. Două de la userul care a deschis acest topic, iar ultimul de la un admin care îmi aduce la cunoştinţă că, dacă nu răspund în 48 de ore, sunt zburat de pe forum. Aşa că vin şi eu cu varianta mea a întregii situaţii:

Prin ianuarie, dacă mai ţin bine minte, i-am cerut userului care a făcut reclamaţia să mă ajute cu un cod de reîncărcare pe orange. Nu mai ştiu valoarea. Înainte de asta, mai avusesem cu el câteva tranzacţii la activ, toate încheiate cu succes, aşa cum trebuie. Nu îmi mai aduc aminte ce socoteli am făcut pe atunci, însă am rămas dator cu 2 euro pentru ajutorul acordat. Cum nu aveam credit în paypal să îmi plătesc datoria, l-am rugat să mă aştepte o anumită perioadă, până primesc şi eu anumite plăţi în paypal.

Trebuia să primesc o anumită sumă, pe paypal, în cel mult o săptămână, însă s-a dovedit a fi o lună. Iar eu, între timp, am uitat de cei 2 euro pe care îi datoram. Iar cum nu sunt prea activ pe arenaweb, iar notificările pe mail le am dezactivate, nu am putut să citesc în timp util mesajele sale. Doar acum am intrat, cu dorinţa de a verifica un vechi topic unde ştiam sigur că lăsasem un anumit link de care aveam nevoie în momentul de faţă.

Îmi cer scuze pentru faptul că am întârziat cu datoria de 2 euro. Dacă este o aşa de mare problemă, iar situaţia este considerată o manevră de a obţine bani de la alţii sau lipsă de respect, cu toate că este o absurditate, sunt de acord să restitui datoria dublu. Sau chiar triplu. Sau chiar mai mult.

În acelaşi timp, dacă administratorii consideră că merit să fiu "zburat" de pe forum, nu am nimic împotrivă.

Offline Naruto9

• Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #5 on: April 15, 2014, 01:35:31 PM »
Restituie datoria de 2€ și topicul poate fi închis. Ai fi fost zburat dacă nu ai fi intervenit în acest topic. Funcționează la fel ca la paypal, faci dispută - dacă respectivul nu răspunde, paypal acordă câștig de cauză persoanei care a făcut disputa, fără a sta pe gânduri.

În concluzie, o altă neînțelegere !  Pe viitor, lasă mai multe date de contact YM!, skype dacă nu frecventezi așa des arenaweb.

PS: Postează dovada cu cei 2€ trimiși să pot închide topicul !
░▒▓█▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒░

Offline blogdedorna2012

• Full Member
  • Hercule
    • View Profile
« Reply #6 on: April 16, 2014, 10:20:47 AM »

Dovadă de plată.

Offline Naruto9

• Moderator
  • Hero Member
    • View Profile