Welcome, Guest. Please login or register.

Author Topic: Anunturi Mod  (Read 6220 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline coraddo77

• Moderator
  • Hero Member
  • www.cerceidinargint.net
    • View Profile
    • Cercei Din Argint
Anunturi Mod
« on: January 20, 2013, 12:24:31 PM »
In urma discutiei purtate cu ceilalti moderatori doresc sa va reamintesc punctul 3 din regulament.

3. Fara reclame la alte siteuri, forumuri, etc. (cu exceptia link-urilor subtile din semnatura. Numarul maxim de linkuri in semnatura este  de patru ).

Deci fara bannere in semnatura!

Am modificat regula 3.2 din regulament ”3.2 Este interzisa vanzarea in sectiunea Vanzari - Cumparari daca nu ai cel putin 30 de postari! ” în ”3.2 Este interzisa postarea in sectiunea Vanzari - Cumparari daca nu ai cel putin 30 de postari!”

Acest lucru s-a datorat confuziilor recente care s-au creat !
« Last Edit: January 20, 2013, 05:27:12 PM by Naruto9 »
*Link Removed*

ArenaWeb

Anunturi Mod
« on: January 20, 2013, 12:24:31 PM »

Offline gogule

• Hostimm.com
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • Daca iti este lene, atunci plateste.
    • View Profile
    • Immdomain
Re: Anunturi Mod
« Reply #1 on: January 22, 2013, 02:13:05 AM »
O noua categorie Servicii web / Jobs care ruleaza sub categoria Angajeaza FreeLancer.
Aici vor posta doar cei care isi ofera serviciile si nu care au nevoie de un FreeLancer.  Cine nu respecta Regula de postare Sanctiune 10%.
http://www.arenaweb.ro/servicii-web-jobs/

Update:

@ 3  subcategorii noi care ruleaza sub categoria Vanzari - cumparari. Acestea sunt "Vand", "Cumpar", "Schimb De Link". Aveti grija unde postati oferta voastra. In categoria pricipala Vanzari - cumparari se vor posta doare ofertele care nu se potrivesc  celor 3 de mai sus. Gen: licitatii, schimburi de orice fel, gratuitati, etc.
Cine nu respecta Regula de postare Sanctiune 15% + sters topicul.

Update 22.01.2013

In aceasta seara am redus Warning-ul la toti membrii care aveau ultima sanctiune mai veche de 3 luni. Cei care au avut mai mult de 20% nu am putut sa o reduc la Zero. Sistemul nu permite o sacadea mai mare de 20% pe zi.
Tot asta seara am Banat pe cei care aveau conturi multiple. Banul este pe viata.

Update 25.01.2013

Cine vinde produse care nu le aparatin sau nu au accepetul proprietarului/creatorului, primeste Full Ban 7 Zile. Trebuie sa respectam Munca Celorlalti.
« Last Edit: January 25, 2013, 11:10:04 AM by gogule »

Offline gogule

• Hostimm.com
  • Global Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
    • Immdomain
« Reply #2 on: February 22, 2013, 07:58:38 PM »
Cine se mai cearta pe forum primeste Ban automat. Moderatorii sa nu mai participe la astfel de "Certuri".

Daca ai problema cu un Moderator, trimiti un Pm la un Moderator Global.
Daca ai probleme cu un Moderator Global, trimiti un PM la Admin.

Cine mai deschide topicuri in prostie la abuzuri + in alte categorii Full Ban.

Daca un moderator te-a sanctionat, inseamna ca ai incalcat regulamentul.

Cine aduce ofense de orice natura Staff-ului -- Moderatori, Moderatori globali, Admin --- primeste Ban.

Offline Naruto9

• Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #3 on: March 07, 2013, 03:13:20 PM »
S-a introdus o nouă regulă în actualul regulament. Vă rog să țineți cont de ea deoarece la a doua abatere veți primi full ban 30 de zile

3.6 Ascundere url Nu sunt permise threaduri in care se vand domenii/site-uri fara a avea adresa url.

Detinatorii de domenii/site-uri care doresc sa posteze un anunt in categoria Vanzari/Cumparari - subsectiunea Vand trebuie sa adauge si adresa url. Am luat aceasta decizie pentru a elimina topicurile cu continut slab ”Trimite-mi PM”, ”Vreau PM” etc.
  • Cei care incalca aceasta regula vor fi penalizati cu o infractiune valorand 15% iar topicul va fi sters.
░▒▓█▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒░

Offline Naruto9

• Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #4 on: March 16, 2013, 01:01:20 PM »
Regula 3.6 a fost modificată pentru toate tipurile de vânzări, nu doar pentru site-uri sau domenii. Astfel, cei care doresc să vândă ceva, trebuie să posteze și o adresă, demo(dacă este script etc). Regula se aplică pentru toate tipurile de vânzări !

3.6 Ascundere url Nu sunt permise threaduri in care se posteaza un anunt de vanzare fara a avea adresa url.

Detinatorii de domenii/site-uri sau de orice alte lucruri(pagini facebook, etc) care doresc sa posteze un anunt in categoria Vanzari/Cumparari - subsectiunea Vand trebuie sa adauge si adresa url. Am luat aceasta decizie pentru a elimina topicurile cu continut slab ”Trimite-mi PM”, ”Vreau PM” etc.

Cei care incalca aceasta regula vor fi penalizati cu o infractiune valorand 15% iar topicul va fi sters.

Aveți 24 de ore să luați la cunoștință această regulă și să vă editați topicurile(măcar cele recente) care încalcă această regulă. În caz contra, după 24 de ore vom aplica sancțiunile cuvenite !
« Last Edit: March 16, 2013, 01:06:38 PM by Naruto9 »
░▒▓█▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒░

Offline gogule

• Hostimm.com
  • Global Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
    • Immdomain
« Reply #5 on: July 28, 2013, 05:16:13 PM »
1. Cine are conturi multiple, chiar daca nu le foloseste sa imi dea un PM care sa e blochez. Daca va descoper eu atunci primiti Full Ban pe viata pe toate.
2. Post Hunting-ul se pedepseste cu Full Ban 30 zile sau chiar pe viata. Deci mare grija.
3. Cine mai deschide topicuri care contin doar 2-5 cuvinte, primeste 20% avertisment + topic sters.
4. Cine se baga in seama in topicurile altora pentru simplu fapt ca nu are ce face primeste 20% avertisment, iar la 3 abateri primeste Full ban 20 zile.
5. Vanzarile de Like, +1 vor fi atent monitorizate de acum. Sau tras foarte multe tepe. Cei care vand asa ceva trebuie sa dea mai multe detalii legat de metoda prin care aduce aceste like-uri, etc. Inca nu este o regula, dar voi sterge si voi pedepsi orice utilizator care cred ca eu ca este suspect de frauda.
6. Daca aveti o problema deschideti un topic la sectiunea care trebuie. Nu mai trimiteti zeci de Pm pe zi.
7. Moderatorii care trec pe la un topic care incalca regulamentul si nu dau nici o sanctiune, vor primi ei intre 5 si 20% avertisment de la mine.
8. Cei care vand trafic trebuie sa specifice sursa si tarile.regiunea de unde vine traficul. La fel ca la puntul 5 sau tras multe tepe.
9. Cei care trimit PM pentru a cere informatii despre sanctiunea primita si folosesc un limbaj necivilizat vor primi Full Ban pentru 10 zile. Inainte de a trimite PM citeste regulamentul si apoi cere info daca inca consideri ca a fost abuziva,  Un plus 1 de la mine pentru cei care stiu sa trimita un mesaj civilizat.

Regulile de mai sus intra in vigoare imediat si nu sunt supuse unei dezbateri.
Daca nu iti convine, atunci alege alt forum.

Voie buna.

Offline gogule

• Hostimm.com
  • Global Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
    • Immdomain
« Reply #6 on: August 15, 2013, 01:49:30 AM »
Regula adaugata astazi 15.08.2013

Toti care ofera servicii de SEO, Web Design, Realizare logo/Banner, Administrare site, etc, vor trebui sa prezinte un Portofoliu. Daca nu detin, atunci vor trebui sa realizeze cateva servicii/gratis pentru userii de pe acest forum.

Voi reveni cu un Update.

Offline Naruto9

• Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #7 on: August 31, 2013, 06:37:03 PM »
A fost creată categoria ”Marketing Afiliat”. În această categorie sunt permise doar discuțiile legate de marketing atât pentru platformele românești cât și cele străine. Topicurile ce nu au legătură cu marketingul afiliat vor fi sancționate drastic.
░▒▓█▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒░

Offline Naruto9

• Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #8 on: September 19, 2013, 03:30:19 PM »
Orice avertizare primită expiră la 30 de zile cu condiția să nu mai fi primit altă avertizare în acest timp. Cererea o puteți face în acest topic http://www.arenaweb.ro/black-listed/cum-scap-de-warningavertizare/
░▒▓█▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒░

Offline gogule

• Hostimm.com
  • Global Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
    • Immdomain
« Reply #9 on: September 20, 2013, 12:28:16 AM »
Regula noua actualizata astazi 19.08.2013 ora 23.26.

Cine mai induce innduce in eroare userii acestui forum primeste Ban 5 zile. Daca nu stii, atunci taci si mergi mai departe. Nu posta doar sa te afli in treaba.

Daca incalci aceasta regula de 3 ori primesti ban permanen. Ip, User, E-mail.

Offline Naruto9

• Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #10 on: September 20, 2013, 08:59:10 PM »
Regula noua actualizata astazi 20.09.2013 ora 20:57

Nu mai contestati deciziile moderatorilor cu mesaje prin PM si pe deasupra ironice. Odata primita o sanctiune, fiti sigur ca o primiti pe merit si nu are rost sa trimiteti mesaje prin PM si pe deasupra ironice. Se va sanctiona cu ban pe username + email.

Have fun & b creative !
░▒▓█▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒░

Offline gogule

• Hostimm.com
  • Global Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
    • Immdomain
« Reply #11 on: October 28, 2013, 01:23:13 PM »
Update:

de astazi se permite unor useri sa aiba img in semnatura sau banner.
conditii:
1. sa nu ai sanctiuni in ultimile 60 zile pe forum
2. sa oferi ajutor gratuit pe forum
3. sa ai un comportament civilizat pe forum
4. sa faci o cerere la topicul creeat special pentru acest lucru.
http://www.arenaweb.ro/noutati/img-banner-in-semnatura/msg144827/#msg144827
« Last Edit: October 28, 2013, 01:38:34 PM by gogule »

Offline Naruto9

• Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #12 on: November 30, 2013, 12:10:31 AM »
Din cauza mai multor nereguli toți Moderatorii au Full Ban până când un admin intră și rezolvă problema. Sunt probleme grave precum primirea unor sume de bani pentru deblocarea conturilor banate și multe altele!
« Last Edit: November 30, 2013, 12:12:16 AM by Naruto9 »
░▒▓█▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒░

Offline Scobee

• Administrator
  • Full Member
    • View Profile
« Reply #13 on: December 04, 2013, 02:00:30 AM »
Banurile au fost scoase, x.uereb si danielb au fost inlaturati ca moderatori
In urma discutiei avute cu gogule, vom incerca sa oferim pe viitor in motivul banului si 2-3 cuvinte drept explicatie, eventual link-ul pe forum catre abuzul facut

Nu dorim sa eliminam toata lumea de pe acest forum, din acest motiv ban-uri permanente nu doresc decat pentru conturi multiple/tepari 100% dovediti/oameni care incalca dinadins de mai multe ori puncte importante din regulament/ (daca am uitat vreo categorie pentru banuri permanente va rog sa imi spuneti)
Celorlalti putem sa le dam ban-uri de 5 zile sau ban cu restrictionare la postare

De asemenea, as dori ca posturile/topicurile utilizatorilor care sunt banati sa nu fie sterse. Eventual moderate (sters continut gen link-uri, etc), in acest fel cand ii dam ban punem link-ul in motiv si atat utilizatorul cat si ceilalti moderatori pot vedea / isi pot da seama de motiv

De asemenea ban-urile este necesar sa fie scoase doar de moderatorul care il da, sau dupa o discutie avuta cu acesta sau o notificare cu motiv in prealabil. Nu este normal ca o persoana care da un ban sa se trezeasca dupa ceva timp ca munca lui a disparut

Sper totusi ca usor usor sa nu fie necesar sa mai luam aceasta actiune (cea de ban) si sa putem fi o comunitate in adevaratul sens al cuvantului cu oameni care se ajuta, se respecta, se inteleg

Spor in toate!

Offline gogule

• Hostimm.com
  • Global Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
    • Immdomain
« Reply #14 on: January 19, 2014, 12:05:08 AM »
Atentie!!!

NU deschideti topicuri in numele altor useri care sunt sanctionati sau nu detin numarul minim de posturi.
In caz ca acel user da teapa sau pentru orice alta probleme, TU vei fi sanctionat.
Plus daca aflu ca cineva posteaza in numele altui user/persoane va primi full ban 30 zile.
Nu oferiti datele de logare altor useri care au problemele de mai sus. TU esti raspunzator si sanctionat de ceea ce se posteaza.