Welcome, Guest. Please login or register.

Author Topic: Google Photos - gazduire nelimitata gratuita pentru poze/video  (Read 1303 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline th3p1rat3

• WebDev.
  • Jr. Member
  • **
    • View Profile
    • Telteu.ro

In cadrul evenimentului Google I/O 2015, cei de la Google au lansat serviciul Google Photos care ofera oricarei persoane cu cont Google gazduire nelimitata gratuita pentru poze (de pana la 16 mpx) si video (de pana la 1080p).

Eu pana acum imi gazduiam arhiva cu poze si videoclipuri pe Google Drive, si am cam ramas fara spatiu, asa ca Google Photos pica la fix pentru mine :D urmeaza sa imi dau seama cum imi organizeaza pozele, ca vad ca nu imi vede data corecta in care a fost facuta poza.

PS: Ieri a fost lansat Google Photos, a fost anuntat si lansat versiunea android M delevoper preview, si altele, puteti viziona intreaga conferinta aici.
Site personal: telteu.ro
Pentru discutii de programare haideti pe devforum.ro

ArenaWeb

Offline xDaniels

• Sr. Member
    • View Profile
Re: Google Photos - gazduire nelimitata gratuita pentru poze/video
« Reply #1 on: May 30, 2015, 08:22:14 PM »

In cadrul evenimentului Google I/O 2015, cei de la Google au lansat serviciul Google Photos care ofera oricarei persoane cu cont Google gazduire nelimitata gratuita pentru poze (de pana la 16 mpx) si video (de pana la 1080p).

Eu pana acum imi gazduiam arhiva cu poze si videoclipuri pe Google Drive, si am cam ramas fara spatiu, asa ca Google Photos pica la fix pentru mine :D urmeaza sa imi dau seama cum imi organizeaza pozele, ca vad ca nu imi vede data corecta in care a fost facuta poza.

PS: Ieri a fost lansat Google Photos, a fost anuntat si lansat versiunea android M delevoper preview, si altele, puteti viziona intreaga conferinta aici.

Scuze dar exista deja google photos doar ca era sub alta forma

Offline th3p1rat3

• WebDev.
  • Jr. Member
  • **
    • View Profile
    • Telteu.ro
« Reply #2 on: May 31, 2015, 12:04:18 AM »
Scuze dar exista deja google photos doar ca era sub alta forma
Știu. Înainte era parte din Google +, trebuia să ai profil Google+ și îți ocupa spațiu din Google Drive dacă nu mă înșel. Acum este separat de Google+ și poti alege să îți ocupe spațiu din Drive, sau să ai spațiu nelimitat.
Site personal: telteu.ro
Pentru discutii de programare haideti pe devforum.ro

Offline ™ Cyry ™

• Hero Member
  • DjCyry.com
    • View Profile
    • DjCyry.com
« Reply #3 on: May 31, 2015, 06:37:17 PM »
.......si google isi asuma dreptul asupra pozelor tale de a le edita,publica, etc etc
cititi termenii si conditiile . :)